Te objawy świadczą o uzależnieniu od alkoholu!

Trudność polega na tym, że nigdy nie wiadomo, czy picie społeczne lub okazjonalne doprowadzi do rozwoju zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu. We wczesnych fazach spożywania napojów alkoholowych zazwyczaj nie widzi się w tym żadnego problemu.

Oznaki alkoholizmu

Osoba, która ma emocjonalne lub psychologiczne przywiązanie do picia, może być bardziej narażona na rozwój zaburzeń psychicznych. Pierwszym objawem, który można szybko zauważyć u osoby uzależnionej jest to, że taka osoba staje się niesamowicie nerwowa oraz nadpobudliwa. Bardzo często również przestaje rozmawiać ze swoimi bliski i woli spędzać czas samotnie. Ogólnie rzecz biorąc, picie problemowe wiąże się z utratą kontroli nad spożyciem alkoholu. Alkoholik również wykorzysta każdą okazję do tego, aby się napić.

Uzależnienie od alkoholu

Zachowanie alkoholika i upośledzenie umysłowe podczas picia mogą mieć głęboki wpływ na otaczających go ludzi i prowadzić do izolacji od rodziny i przyjaciół. Ta izolacja może prowadzić do konfliktów małżeńskich i rozwodów lub przyczyniać się do przemocy domowej. Alkoholizm może również prowadzić do zaniedbania dziecka. Z tego powodu dzieci rodziców alkoholików mogą mieć wiele problemów emocjonalnych. Na przykład mogą się bać rodziców, z powodu ich niestabilnego zachowania.

Leczenie alkoholizmu

Złożona mieszanina czynników genetycznych i środowiskowych wpływa na ryzyko rozwoju alkoholizmu. Osoby, które mają genetyczną skłonność do alkoholizmu, również częściej zaczynają pić we wcześniejszym wieku niż przeciętnie. Brak wsparcia ze strony rówieśników i rodzin wiąże się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju alkoholizmu. Zwyrodnienie korowe spowodowane działaniem neurotoksycznym zwiększa zachowania impulsywne, które mogą przyczyniać się do tego, że alkoholik będzie pił jeszcze więcej. Osoba uzależniona powinna jak najszybciej skontaktować się z psychologiem lub udać się na terapię. Rodzina alkoholika powinna dać takiej osobie ogromne wsparcie, dzięki któremu osoba uzależniona może poczuć się lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − seventeen =